Batų priežiūros gidas

Paskelbė vaikiskubatuoutlet 2021/04/21 0 Komentarai

Trumpas batų priežiūros gidas

 

Turbūt net abejonių nekyla, kad norint išlaikyti batus kuo ilgiau nešiojamus, gerai atrodančius ir atliekančius savo pirminę funkciją, svarbu tinkamai juos prižiūrėti.

Vaikai dažniausiai ne itin rūpinasi avalynės švara ir priežiūra. Juk kas gali rūpėti labiau nei žaidimai ir linksmybės šiame amžiuje? Tad tai greičiausiai lieka tėvų užduotis. Paruošėme trumpą avalynės priežiūros patarimų skiltį.

Vaikai iš prigimties yra aktyvus, juda intensyviai ir jų pėdos prakaituoja ypatingai daug. Jei batai neturi kvėpuojančios savybės, drėgmė laikysis bato viduje ir kojinėje. Tai tikrai kels didelį diskomfortą, todėl batus rekomenduojama palikti atvėsti, išdžiūti ir išsivėdinti bent porą dienų. Turėkite bent dvejas poras sezoninės avalynės, kad pakaitomis galėtų vaikas nešioti, taip užtikrinsit batų higieną.

 

Kai kurie batai pažymėti specialiu mėlynu ženklu - reiškiančiu, kad batus galima skalbti skalbyklėje. Taip – tikrai juos galima skalbti skalbyklėje! Prieš skalbiant rekomenduojama išimti vidpadį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad skalbimo  temperatūra nebūtų didesnė nei 30C, skalbkite ant švelnios programos, jokiu būdu nenaudokite skalbinių minkštiklio. Ne ką mažiau svarbus batų išdžiovinimas. Nedėkite ant radiatoriaus, krosnies, prie židinio ar kito itin karšto prietaiso. Gali guminis padas deformuotis, klijai ištirpti ir tuomet batai praras visas savo savybes, gali ir suplyšti ir jau bus netinkami dėvėjimui. Geriausia batus džiovinti kambario temperatūroje.

Po skalbimo būtina batus impregnuoti.

 

 

 

Batų priežiūrai, kurie neskalbiami skalbyklėje, rekomenduojame vadovautis tokiais patarimais:

-valykite batus minkštu batams skirtu šepetėliu ar medžiagos skiaute, prieš tai sušlapinus drungnu vandeniu;

-nuvalytus drėgnus ar sušlapusius baloje batus džiovinkite kambario temperatūroje;

-tiek batai su Gore-tex sistema, odiniu viršumi, netgi sportbačiai turi būti impregnuojami. Impregnatorių naudokite tik ant sausų batų;

- ir svarbiausia leiskite batams išdžiūti ir išsivėdinti;

 

Bato medžiagos ir dalies žymėjimo simboliai:

 

 

 

 

 

 

Žymos: batu prieziura

Palikite komentarą