Basutės į darželį – uždaros ar atviros?

Paskelbė vaikiskubatuoutlet 2021/08/06 0 Komentarai

Basutės į darželį – uždaros ar atviros?

 

Artėjantis ruduo naujų pradžių metas - kam darželis, kam mokykla.  Dažnai tėveliai sudarydami reikalingų daiktų sąrašą suabejoja, kokią avalynę pasirinkti į darželio grupę – uždarą ar atvirą.

Sudėliojome punktus, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis avalynę. 

  • Pirmas ir svarbiausias punktas – batai privalo būti minkšti. Jei lauke daug bėgiojama, lipama, šokinėjama ir tvirtesni batai privalumas, tai darželio grupėje vaikai nejuda tiek daug. Daugiau laiko praleidžia vaikštinėdami, atsisėdę ar atsiklaupę žaisdami ane grindų.
  • Kvėpuojantys – odiniai, medžiaginiai, veltiniai ar kitų natūralių medžiagų. Pėdutės batuose praleis apie 8h, tai ilgas laiko tarpas, tad svarbu, kad jos nesukaistų, išgaruotų prakaitas.
  • Svarbu, kad batai nebūtų per platūs. Jei išsirinksite atviras basutes, vidpadis bus sintetinis ir slidus, vaiko pėda tiesiog iščiuoš iš avalynės.
  • Saugumas. Reiktų apsvarstyti tikimybę, kad kitas vaikas netyčia gali užminti ant kojos, šiuo atveju uždaros basutės pranašesnės.
  • Dažnai darželiai vengia kilimų dėl galimos alergijos, kilimus sunkiau valyti išmurzinus, tad grindų danga būna slidi. Šiuo atveju svarbu, kad batai neslystų vaikštant grupės danga. Idealiai tinka guminis padas.
  • Reiktų įvertinti ir ar grupė pirmame aukšte ar antrame. Kaip taisyklė pirmame nebūna taip karšta ir grindys tikrai būna vėsesnės.
  • Mėgstančiam užkliūti darželinukui, vertėtų pasvarstyti apie uždaras basutes. Bus apsaugoti pirštukai nuo sumušimo. Bet tai vis tiek neturėtų būti visiškai uždari batai, visą dieną tokiuose batukuose koja tikrai sukais.
  • Ne ką mažiau svarbu, kad basutės lengvai apsiautų ir nusiautų. Grupėse vaikų daug, o auklėtoją viena su padėjėja, tad prie kiekvieno vaiko vargiai prieis, kad padėti apsiauti ar nusiauti batukus. Rinkitės avlynę su lipukais ar segtuku. Prieš nusinešant avalynę į darželį, pasidarykite apsiavimo ir nusiavimo treniruotę. Tegu vaikas pats kelis kartus apsiauna ir nusiauna.

Jokiu būdu nepirkite ortopedinės avalynės be gydytojo siuntimo. Tikri ortopediniai batukai nešiojami vaiko, kuriam tokių net nereikia, gali pridaryti daugiau bėdos, nei naudos.

Apibendrinant visgi vieno atsakymo nėra, tiek atviros, tiek uždaros basutės tinka vaikams į darželį – svarbiausia, kad basutės būtų iš natūralių medžiagų, neslidžios ir minkštos. Labiausia vengtina sintetinių uždarų kojinių tipo batukų, slidžiais padais. Pėda prakaituos, vaikas slidinės, tokie batukai lengvai nusmunka nuo kojų.

Nepamirškite rūpintis batukų švara - pasiimkite iš darželio juos išvėdinti, pavalyti padus nuo maisto likučių, plastelino ir kitų nešvarumų.

 

Basutes į darželį mergaitėms

Basutės į darželį berniukams

 

Sklandžios pradžios mūsų mažiesiems!

Gintarė

Palikite komentarą