Gore-tex batų sistema

Paskelbė vaikiskubatuoutlet 2021/03/16 0 Komentarai

Kas yra Gore-tex sistemaKuo ji tokia ypatinga ir kas gero iš jos?

 

Paprastai sakant Gore-tex – tai papildomas sluoksnis ant bato, dar kitaip vadinama membrana, kurioje yra milijardai porų. Tos poros yra 20 000 kartų mažesnės už vandens lašą, todėl ir sakoma, kad Gore – tex užtikrina, kad batai bus neperšlampami. Tačiau kartu Gore-tex leidžia pėdai ir kvėpuoti. Kaip? Tos pačios membranos, yra 700 kartus didesnės už vandens garų molekules. Todėl, kai pėda sukaista, garuoja prakaitas ir jis turi galimybę išgaruoti ir pro Gore-tex membraną. Labai svarbu, kad vaikas nešiojantis tokius batus, dėvėtų ir kojines, kurios nesulaiko drėgmės (pvz. medvilnė), o garina (pvz. sintetines arba pusvilnonės). Medvilnė sulaiko drėgmę, labai lėtai garina, kojytė vis šlapia, jei dar temperatūra žemesnė ir sušąla. 

Apskritai Gore-tex membrana naudojama ne tik avalynei, bet ir striukėms, kelnėms ar pirštinėms.
Kad Gore-tex išlaikytų savo savybes kuo ilgiau, ypatingai svarbi tokių gaminių priežiūra. Šiai membranai labai kenkia cheminės rūbų valymo priemonės (milteliai, dėmių išėmėjai, minkštikliai). Geriausia tokius gaminius valyti tiesiog vandeniu, minkštu batų šepetėliu ar medžiagine skiaute. Svarbu batus džiovinti ne ant radiatoriaus ar rūbų džiovyklėje, o leisti išdžiūti kambario temperatūroje. Kai kurie Viking batai turi ženklą, kad juos galima skalbti sklabyklėje. Ir tikrai taip, kad ir su Gore-tex ženkliuku, batus galima skalbti skalbyklėje, svarbu lengvas rėžimas ir ne didesnė nei 30C temperatūra.

Ar tikrai Gore-tex reikalinga pavasariniams batams? Dažniausiai jau pavasariniai lengvesni batukai gaminami jau be Gore-tex membranos. Temperatūrai kilstelėjus, rytinės rasos drėgmė ir taip išdžiūsta, na o šokinėti per balas visgi rekomenduočiau su guminiais botais. Jų ir aulas aukštesnis, kažkiek labiau apsaugoti bus rūbai nuo balų teškėjimo.
Gore-tex tai užpatentuotas prekinis ženklas, verta paminėti, kad kai kurie batų gamintojai, pvz Geox, turi savo membraną pavadinimu Amphibiox, kuris paprastai tariant, tai yra ta pati drėgmės nepraleidžianti membrana, tik kitu pavadinimu. 

Palikite komentarą